Jarosław Sachajko - bezpartyjny kandydat na posła RP w wyborach do Sejmu RP zarządzonych na dzień 25 października 2015 w Okręgu nr 7: Biała Podlaska, Chełm, Zamość, powiaty: bialski, biłgorajski, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, parczewski, radzyński, tomaszowski, włodawski, zamojski
KWW "KUKIZ'15" - lista nr 7 - miejsce 1
O mnie


Mam 43 lata, wspaniałą żonę Marzenę i dwie nastoletnie córki bliźniaczki Joannę i Zuzannę.

Interesuję się sportem, dbam o zdrowy styl życia, pasjonuje mnie informatyka, ekonomia i polityka. Jestem człowiekiem otwartym, tolerancyjnym, o wielu zainteresowaniach. Dbam o ciągły rozwój, dlatego też staram się nieustanie zdobywać nowe doświadczenia.

Posiadam dyplom fizjoterapeuty. Jestem inżynierem ochrony środowiska, ekonomistą, doktorem nauk rolniczych. Pracowałem na kilku uczelniach wyższych: Akademii Rolniczej w Lublinie, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Równolegle rozwijałem swoje talenty i pasje, publikowałem artykuły, pełniłem opiekę nad Kołem Naukowym, byłem koordynatorem międzynarodowego projektu CER2, szkoliłem się w Austrii, zorganizowałem Pierwszą Międzyuczelniane Seminarium Kół Naukowych w Zamościu na WSZiA. Moje działania wielokrotnie bywały nagradzane, otrzymałem nagrody Rektora i Kanclerza WSZiA oraz nagrodę Rektorską. 

Jedną z moich pasji jest działalności dydaktyczna koncentrująca się na przedmiotach z pogranicza informatyki i ekonomii. Zainteresowania tymi dziedzinami zaowocowały licznymi artykułami mojego autorstwa. W latach 2007 - 2011 pracowałem w Prokuraturze Okręgowej w Zamościu w charakterze analityka kryminalnego. Szkoliłem pracowników z obsługi Systemu Informatycznego Prokuratury (SIP), zajmowałem się również analizami kryminalnymi.

Od roku 2012 prowadzę działalność gospodarczą oraz jestem biegłym sądowym w zakresie analizy kryminalnej. Kilka ostatnich lat, uzmysłowiło mi pilną potrzebę zmiany prawa tak, aby młodzież dostrzegała perspektywy dalszego życia w małych miejscowościach, miała poczucie stabilizacji i sensu zakładania rodzin oraz posiadania potomstwa. 

Gdy odchodziłem z WSZiA rekrutacja wynosiła ponad 1000 osób, obecnie jest to kilkaset. Studenci kończący uczelnię nie mogąc znaleźć pracy, wyjeżdżają do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, wielu poza granice kraju. Zamość, podobnie jak i inne małe miasta, dzięki dofinansowaniu z UE wypiękniał, ale jednocześnie zadłużył się i wyludnił. Brak miejsc pracy w mieście i regionie, zmusza ludzi do zatrudniania się za niegodne, śmieciowe wynagrodzenie.

Prowadząc działalność gospodarczą kilkakrotnie zastanawiałem się nad zatrudnieniem pracowników, jednak próba zbilansowania przedsięwzięcia zszokowała mnie - 40% zabiera Państwo Polskie. Zatrudniając pracownika i oferując mu 2000 zł neto, ja jako pracodawca ponoszę koszty 3376 zł (proszę sprawdzić: kariera.pracuj.pl/kalkulator-wynagrodzen). Dodatkowo każdy zakup obciążony jest podatkiem VAT, czyli z wypracowanych pieniędzy Państwo odbiera ok. 60%. Teraz jednak, w tych trudnych dla zwyczajnych Polaków czasach, pojawiła się wielka szansa.

Realna możliwość zmiany chorego systemu - Ruch Pawła Kukiza. Jako idealista, społecznik i człowiek wielu pasji, tę szansę pragnę wykorzystać dla dobra moich córek, dla efektywniejszego rozwoju małych i średnich miejscowości i wreszcie dla dobra Polaków i Polski.

powrót...